کسب و کار پرورش مگس سرباز سیاه

کسب و کار پرورش مگس سرباز سیاه

کسب و کار پرورش مگس سرباز سیاه

کسب و کار پرورش مگس سرباز سیاه از ۸ سال پیش در ایران شروع شده و ۳ سال اخیر به دلیل فروش لارو زنده مگس سرباز سیاه در بازار تعداد تولید کننده ها در ایران رو به افزایش است، کسب و کاری نو و جدید است اما پر چالش و بدون مشاور یا آموزش درست نمی توانید به پیشرفت مالی یا پیشرفت کاری مناسب و درست دست پیدا کنید.

آگاهی و گسترش تولید مگس سرباز سیاه

تیم مهندس محمد آروین در شبکه های اجتماعی و سایت و وبلاگ ها تلاش کرده اند تا این حشره را به ایرانیان معرفی کنند از مزایا و معایب این حشره مطلع کنند. اگر کسی نیاز به خرید دارد حشرات زنده و خشک با کیفیت ارسال کنند و چنانچه نیازمند حمایت حرفه ای برای راه اندازی داشته باشند کمک می کنند.

کشاورزی مگس سرباز سیاه

پرورش مگس سرباز سیاه هم می توان گفت یک نوع کشاورزی است، یک روش موثر و کارآمد برای مدیریت ضایعات مواد غذایی، ایجاد خوراک دام و تولید کود است. که در جهان و ایران در حال گسترش است.

فروش لارو مگس سرباز سیاه زنده - BSFL LIVE
فروش لارو مگس سرباز سیاه زنده – BSFL LIVE

کسب و کار پرورش مگس سرباز سیاه

محمد آروین: با وجود مزایای فراوان پرورش مگس سیاه سرباز، نیاز به آموزش و اطلاع رسانی برای افزایش آگاهی و درک این روش در بین مصرف کنندگان و سیاست گذاران وجود دارد.

دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. اولاً، پرورش مگس سرباز سیاه هنوز یک روش نسبتاً جدید است، بنابراین بسیاری از مردم با آن آشنا نیستند. دوم، کمبود اطلاعات در مورد پرورش مگس سرباز سیاه در دسترس عموم است. در نهایت، برخی از مردم ممکن است در مورد تأثیر بالقوه پرورش مگس سیاه بر محیط زیست یا سلامت انسان نگران باشند.


پرورش مگس سرباز سیاه یک روش پایدار و سازگار با محیط زیست برای کاهش ضایعات و افزایش تولید مواد غذایی است. با این حال، نیاز به آموزش و اطلاع رسانی برای افزایش آگاهی و درک این روش وجود دارد تا به طور گسترده پذیرفته و رایج شود.

ضایعات میوه و تره بار و سبزیجات برای تغذیه لارو مگس سرباز سیاه
ضایعات میوه و تره بار و سبزیجات برای تغذیه لارو مگس سرباز سیاه

دست کثیف!

خیلی وقت ها که دستام رو “کثیف” می کنم و در مراحل پرورش این حشره مفید دست ها و لباس هایمان ممکن است کثیف شوند، اما توضیح دادن به مردم سخت است، برای من احساس مهمی دارد که هر چند وقت یک بار لارو مگس سرباز سیاه یا حشره بالغ و پیش شفیره و شفیره و حتی تخم مگس سرباز را لمس کنم تا حس کنم چقدر خوب انجام می دهند.
امروزه بیش از حد پشت میز تمیز می نشینم و در حال مشاوره دادن و کمک برای راه اندازی مزرعه پرورش مگس سرباز سیاه در ایران هستم.

پروتئین های فردا

قانون هایی در مورد پرورش و واردات صادرات حشرات و استفاده از حشرات در اتحادیه اروپا صادر شده است. حشرات بسیار مغذی و سرشار از پروتئین هستند. تعادل اکولوژیکی نیز مثبت است: چاق کردن دام ها و گاوها و طیور و آبزیان از منابع ارزان و در دسترس مهم است و همچنین پرورش حشرات باعث گازهای گلخانه ای کمتری می شود.

بازار جهانی پروتئین حشرات

طبق گزارش منتشر شده توسط Research and Markets، بازار جهانی پروتئین حشرات در سال ۲۰۲۲ حدود ۴۲۸.۱۲ میلیون دلار تخمین زده شد که انتظار می رود تا سال ۲۰۲۷ به ۱۳۸۶.۵۵ میلیون دلار برسد.

عواملی مانند افزایش جمعیت، افزایش شهرنشینی، سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری در حال رشد در شرکت‌های پروتئین جایگزین، نوآوری در فناوری مواد غذایی، ارزش غذایی بالای حشرات خوراکی و پایداری محیط‌زیست با تولید و مصرف پروتئین جایگزین هدایت می‌شود.

فروش تخم مگس سرباز سیاه با درصد هچ بالا برای تغذیه ماهی آکواریومی یا پرورش لارو
فروش تخم مگس سرباز سیاه با درصد هچ بالا برای تغذیه ماهی آکواریومی یا پرورش لارو

پروتئین جهانی حشرات

رشد روزافزون جمعیت جهان و فشار ناشی از آن بر تقاضای غذا و خوراک از یک دهه به بعد یک نگرانی جهانی بوده است. با افزایش جمعیت جهان، تقاضا برای غذا و همچنین خوراک افزایش می یابد و در نتیجه افزایش تولید مواد غذایی تا ۷۰ درصد ضروری است. وقتی نگرانی های زیست محیطی و واقعیت پایداری را به همه اینها اضافه کنیم، ارزیابی بهتر جایگزین ها اجتناب ناپذیر شده است.

حشرات جایگزین قابل توجهی برای تغذیه انسان و حیوان هستند که در سال های اخیر در دستور کار قرار گرفته اند. با این حال، جایگاه آن در زندگی ما جدید نیست. حشرات بخش مهمی از غذای روزانه بیش از ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان هستند.

در مقایسه با سایر حیوانات و گیاهان، حشرات منبع بهتری از پروتئین هستند. همچنین تولید پروتئین حشرات هزینه کمتری دارد. در ابتدا از پروتئین حشرات فقط در خوراک دام استفاده می شد. با این حال، با آگاهی بیشتر مردم از محتوای پروتئین بالای حشرات، این ماده به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

امروزه از پروتئین حشرات در محصولات مختلفی از جمله غذا و نوشیدنی، دارو، مواد غذایی، مواد آرایشی، غذای حیوانات خانگی و خوراک دام و طیور استفاده می شود.

جدا از محتوای پروتئین بالا، حشرات منبع چربی های ضروری، لیپیدهای با کیفیت بالا، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی مانند آهن و کلسیم هستند. بیشترین استفاده از پروتئین حشرات، کرم های آرد مثل لارو میل ورم، مگس های سیاه سرباز، ملخ ها و جیرجیرک ها هستند.

تولید ۱۰.۰۰۰ تن جیرجیرک

در اکتبر ۲۰۲۱، Aspire Food Group تأسیسات تولید خودکار خود را در لندن گسترش داد تا ۱۰۰۰۰ تن جیرجیرک در سال تولید کند.
برروی جمله روبرو کلیک کنید: ۱۳ حشره خوراکی جهت پرورش و راه اندازی کسب و کار
اطلاعات بیشتر کلیک کنید: چرا جیرجیرک؟!

تولید کننده پروتئین حشرات فرانسوی

در نوامبر ۲۰۲۱، آگرنوتریس، یک تولید کننده پروتئین حشرات فرانسوی، اعلام کرد که قصد دارد تقریباً ۱۱۶ میلیون دلار در ساخت دو کارخانه جدید در شمال شرقی فرانسه سرمایه گذاری کند که بخش قابل توجهی از تولید خود را به صنعت غذای حیوانات خانگی اروپا عرضه می کند.

مصارف مزایای پرورش مگس سرباز سیاه
مصارف مزایای پرورش مگس سرباز سیاه

پروتئین مگس سرباز سیاه استفاده در غذای حیوانات خانگی

در فوریه ۲۰۲۲، Innovafeed همکاری خود را با ADM اعلام کرد. در این همکاری، Innovafeed پروتئین مگس سرباز سیاه خود را به بخش غذای حیوانات خانگی ADM ارائه می‌کند تا محصولاتی با کیفیت بالا و مغذی تولید کند که نسبت به پروتئین حیوانی معمولی «ردپای کربن و نیاز زمین بسیار کمتری» دارند.
این دست خبرها هر روز در دنیای حشرات در کل جهان منتشر می شود و اعداد سرمایه گذاری خیلی بالایی دارند و همگی در جهت رفع نیاز های انسان ها و حیوانات است.

دوره پرورش مگس سرباز سیاه
دوره پرورش مگس سرباز سیاه

پرورش مگس سرباز سیاه

پرورش مگس سرباز که یکی از حشرات خوراکی در ایران است و برای تغذیه حیوانات مختلف استفاده می شود، استفاده براساس جثه حیوان از تخم یا لارو ریز یا لارو درشت زنده و خشک کاربرد دارد.

اگر نیاز دارید وارد این کسب و کار شوید می توانید مراحل زیر را طی کنید:

۱- در مرحله اول یک مشاوره رایگان ده دقیقه ای با مهندس آروین ثبت کنید، قبل مشاوره و بعد مشاوره مطمنا متفاوت خواهد بود.
بعد از جلسه مشاوره متوجه می شوید می توانید / نمی توانید این کار را استارت بزنید چنانچه وارد این مرحله شدید که می توانید راه اندازی کنید.
در دوره پرورش مگس سرباز سیاه با سرمایه گذاری ۵.۹۹۹.۰۰۰ تومان ثبت نام می کنید و محتوای دوره برای شما ارسال می شود که شامل فیلم و عکس و جزوه پی دی اف مگس سرباز سیاه است بعد از دریافت ۲ ماه وقت دارید استارت بزنید و از پشتیبانی ارایه شده استفاده کنید.
در زمان شروع کار نیاز به باکس پرورش مگس سرباز داشتید برای شما ارسال می گردد.

دوره آموزشی پرورش مگس سرباز سیاه

آموزش روش پرورش +‌ آموزش روش بسته بندی + آموزش روش ارسال + ۳۵ روز پشتیبانی در حین پرورش
+ هدیه ۵ گرم تخم مگس سرباز سیاه
+ هدیه نکاتی در مورد فروش به ارزش ۴۰۰ هزارتومان
+ هدیه نکاتی در مورد بازاریابی به ارزش ۴۰۰ هزارتومان جمع هدایا ۹۰۰/۰۰۰ تومان است.
مبلغ قابل پرداخت (میزان سرمایه گذاری) ۵/۹۹۹/۰۰۰ تومان.

شماره کارت بانک ملی به نام محمد آروین  ۵۴۲۸|۳۳۱۹||۹۹۷۴|۶۰۳۷
بعد از واریز لطفا اسکرین شات واریز یا اطلاعات واریزی رو به شماره واتساپ ۱۸۲۶|۶۸۲|۰۹۱۲ بفرستید.
جهت شرکت در دوره حضوری با واتساپ شماره بالا ارتباط بگیرید.

مشاوره رایگان پرورش حشرات - مهندس محمد آروین مشاور و مدرس پرورش حشرات در ایران و جهان
مشاوره رایگان پرورش حشرات – بی اس اف ال

مشاوره رایگان پرورش حشرات

مشاوره رایگان پرورش حشرات با مهندس محمد آروین . هر نوع حشره ای که نیاز به مشاوره دارید ارتباط بگیرید.
برای دریافت وقت مشاوره لطفا نام و نام خانوادگی + نام شهر یا روستا + اسم حشره مورد نظرتان را با پیامک یا در ایتا و شبکه های اجتماعی به شماره  ۱۸۲۶|۶۸۲|۰۹۱۲ ارسال نمایید.

ثبت نام در دوره پرورش لارو مگس سرباز سیاه

برای ثبت نام در این دوره و راه اندازی کسب و کار پرورش مگس سرباز سیاه با شماره ۱۸۲۶|۶۸۲|۰۹۱۲ با ایتا، تلگرام، واتساپ، پیامک و تماس ارتباط بگیرید.

پولدار شدن در یک شب

پولدار شدن در یک شب با درآمد حلال امکان پذیر نیست. این شغل هم مثل بقیه شغل های حشرات خوراکی سختی دارد چالش دارد و راحت نیست. اما پرورش در فضای ۵۰ مترمربعی نسبت به پرورش میل ورم هم هزینه کمتری نیاز دارد.
حشره خوب و حشره بد نداریم همه حشرات پرورشی مثل میل ورم و سوپر ورم و جیرجیرک و مگس سرباز سیاه و غیره بازار هدف مشترکی دارند و در برخی حشرات این بازار کمی کمرنگتر می شود.

ثبت درخواست محصولات و خدمات

به چه محصول و خدمتی نیاز دارید؟
درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام محمد آروین عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *