فضای مناسب پرورش سوپرورم

فضای مناسب پرورش سوپرورم

فضای مناسب پرورش سوپرورم

فضای مناسب برای پرورش لارو سوپرورم (سوسک جو) باید شرایطی داشته باشد تا بتوانید مستمر و با کیفیت تولید و در بازار بفروشید و کسب درآمد داشته باشید، باید شرایط زیر را داشته باشد

انتخاب فضای مناسب پرورش سوپرورم

۱. انتخاب محیط مناسب: برای پرورش لارو سوپرورم، می‌توان از جعبه‌های پلاستیکی یا تخته چوب یا فلزی استفاده کرد. که باید امکان تهویه و اکسیژن رسانی به سوپرورم را داشته باشد در ایران از باکس پلاستیکی ۴۰ در ۶۰ استفاده می شود.

باکس پلاستیکی ۴۰ در ۶۰  پرورش سوپرورم و حشرات
باکس پلاستیکی ۴۰ در ۶۰ پرورش سوپرورم و حشرات

این باکس ها که سایز چهل در شصت سانتیمتری هستند به سراسر ایران ارسال می کنیم یک عدد، ۵ عددی، ۱۵ یا ۲۵ عددی و بیشتر ۵۰۰ و هزارعددی

تنظیم دما و رطوبت سالن پرورش سوپرورم

۲. تنظیم دما و رطوبت: دمای مناسب برای پرورش لارو سوپرورم بین ۲۴-۲۷ درجه سانتیگراد است. همچنین، رطوبت نسبی باید بین ۵۵ -۷۰ درصد باشد. برای تنظیم دما و رطوبت می توانید از رطوبت ساز یا مه پاش برای سالن بزرگتر و دماساز مثل بخاری گازی یا برقی استفاده کنید.

برای تنظیم رطوبت از ” رطوبت سنج دماسنج ” باید استفاده کنید و ” رطوبت ساز ” هردو رو از فروشگاه همین سایت می تونید سفارش بدید.

نور سالن تکثیر سوپر ورم

۳. نور سالن تکثیر سوپرورم: محمد آروین گفت: لاروهای سوپرورم به نور نیاز ندارند. بنابراین، اگر نور در سالن دارید باید از نور طبیعی یا نور مصنوعی مناسب استفاده شود. همچنین لاروها و سوسک های سوپر ورم از نور گرزیان هستند و در زیر سبوس گندم یا شانه تخم مرغ ها مخفی می شوند.

نور در بحث فضای مناسب پرورش سوپرورم نقش زیادی داره ولی در ایران برای نور اهمیت نمیدن و اصولا در زمان حضور کارگر لامپ ها روشنه.

تهویه سالن سوپرورم

۴. تهویه: برای تأمین هوای تازه و پاکیزه و خروج هوای کثیف و آلوده، باید از سیستم تهویه مناسب استفاده شود. می‌توان از فن‌های تهویه مکانیکی یا سوراخ‌های تهویه طبیعی در جعبه‌ها استفاده کرد. سایز فن ها یا تعداد بر حسب متراژ فارم سوپر ورم متفاوت خواهد بود که در دوره پرورش سوپرورم همه آنها را توضیح داده ایم. برروی لینک کلیک کنید : دوره پرورش سوپرورم

تهویه سالن در بحث فضای مناسب پرورش سوپرورم مهمه چرا ؟ چون باید اکسیژن داخل سالن پرورش حشرات وجود داشته باشه.

سایز سوسک سوپرورم و لارو سوپر ورم
سایز سوسک سوپرورم و لارو سوپر ورم

تغذیه کرم سوپر ورم

۵. تغذیه: لاروهای سوپرورم برای رشد و تکامل به منابع غذایی مناسب نیاز دارند. می‌توان از مواد غذایی مانند جو، گندم، ذرت و سایر غلات استفاده کرد. همچنین، می‌توان از غذاهای رطوبتی مثل میوه و صیفیجات برای تامین آب مورد نیاز لارو و سوسک مولد سوپر ورم استفاده کرد.

غذای مناسب برای تغذیه سوپر ورم چیست؟

بهترین خوراک برای تغذیه سوپرورم مخلوطی از سبوس گندم و سبوس برنج است و برش های اسلایسی از میوه و صیفیجات مانند هویج، سیب زمینی، سیب درختی و … برای تغذیه نیاز است. میوه ها رطوبت و آب مورد نیاز لارو و سوسک را تامین می کنند.
در دوره اموزشی این بخش را کامل توضیح داده ایم و فقط همین موارد نیست.

غذای پرنده و ماهی کینگ ورم مدل سوپر میلورم یا زوفوباس موریو خواص تغذیه ای بسیار بالایی دارد این کرم ها حاوی مقادیر زیادی از پروتئین، ویتامین و انواع مواد معدنی است که بسیاری از پرورش دهنده های ماهی گوشتخوار و پرنده های بزرگ و خزنده های سایز بزرگ از زوفوباس موریو استفاده می کنند.

مصارف لارو سوپر ورم – کاربرد پرورش سوپر ورم

از آنجا که بسیاری به دنبال آن هستند، پرورش لارو سوپر ورم را به یک چشم انداز تجاری برای تولید سوپرورم امیدوارکننده تبدیل می کند. چون با پرورش این حشره می توانیم بخشی از واردات غذای حیوانات که بر پایه حشرات هستند را کاهش دهیم.

بهداشت و ضدعفونی سالن پرورش حشرات

۶. بهداشت و ضدعفونی: برای حفظ بهداشت و جلوگیری از انتقال بیماری‌ها، باید سالن پرورش تمیز نگه داشته شود. همچنین، باید از مواد ضدعفونی مناسب برای تمیز کردن و ضدعفونی سطوح و تجهیزات پرورش سوپر ورم مثل باکس ها استفاده شود.

مدیریت و نظارت مدیر فارم

۷. مدیریت و نظارت: برای بهره‌برداری بهینه از پرورش لارو سوپرورم Superworms ، باید به طور مستمر شرایط فیزیکی، تغذیه، تهویه و بهداشت سالن را نظارت کرد. همچنین، باید از روش‌های مناسب برای جمع‌آوری و جداسازی لاروها استفاده کرد.

با رعایت این موارد، می‌توانید فضای مناسبی برای پرورش لارو سوپرورم (سوسک جو) Zophobas morio ایجاد کنید و به عملکرد بهتری دست یابید.

کسب و کار پرسود پرورش سوپر ورم در خانه

چون در خانه در ۱۰ باکس می تونید پرورش بدید و به صورت عددی لارو های سوپرورم را بفروشید یا ۵۰ و صد گرمی و سود بیشتری از فروش کیلویی کسب کنید. من محمد آروین یکی از حشره پرور های قدیمی کشور هستم و بارها هرچی در سایت گفتم رو در ایران تست کرده ام.

فضای مناسب پرورش سوپرورم
فضای مناسب پرورش سوپرورم

نکته: چرخه زندگی سوسک جو یا سوسک سوپر ورم یا سوسک سوپر میلورم مثل همه لاروهای حشرات شامل چهار مرحله اصلی تخم ، لارو، شفیره و سوسک بالغ می‌باشد.که همه موارد را در سالن پرورش سوپرورم پرورش می دهید.

آموزش تولید و تکثیر سوپر ورم

نیاز داری سوپر ورم پرورش بدی؟
می خوای کرم سوپر ورم یا سوپرمیلورم پرورش بدی؟
نمی دونی چطوری با چه امکاناتی چه سرمایه ای سوپر ورم تولید کنی؟
می خوای کسب درآمد داشته باشی یا شغل دوم داشته باشی؟
میخوایی خودتو به خونواده ثابت کنی؟
پسر یا دخترت بیکاره و شغلی نداره؟

می تونی سوپر ورم پرورش بدی اما اصولی و از راهش

من محمد آروین می تونم توی این راه کمکن کنم فقط اعتماد کن

فضای مناسب پرورش سوپرورم
فضای مناسب پرورش سوپرورم

این مقاله کوتاه آموزشی در مورد فضای مناسب پرورش سوپرورم را به دیگران معرفی کنید می تونی از صفحه اسکرین شات بگیرید یا لینک سایت را برای آنها بفرستید.

جهت ثبت نام در آموزش پرورش سوپر میلورم لطفا نام و نام خانوادگی + تلفن همراه + نام شهرتان+ پرورش سوپر ورم
را به شماره ۱۸۲۶|۶۸۲|۰۹۱۲ بفرستید.

بعد از دریافت پیامک با شما تماس می گیریم ده دقیقه مشاوره رایگان صحبت می کنیم.

Drkhastha

ثبت درخواست محصولات و خدمات

به چه محصول و خدمتی نیاز دارید؟
درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام محمد آروین عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *