دوره آموزشی پرورش حشرات بیولوژیک

سایت مهندس محمد آروین (www.mohammadarvin.ir): دوره آموزشی پرورش حشرات بیولوژیک: پرورش حشرات برای مبارزه با آفات محصولات کشاورزی، حشرات شکارگر و مهاجمی وجود دارند که آفات زیان آور در کشاورزی و منابع طبیعی را از بین میبرند، با روشهای مختلفی همچون خوردن آفات یا پارازیت کردن آنها و غیره اجرا می شود.

دوره آموزشی پرورش حشرات بیولوژیک

دوره پرورش حشرات بیولوژیک شامل موارد زیر می شود، که به تدریج درسایت مهندس محمد آروین ارائه می گرددند
دوره پرورش کفشدوزک کریپتولموس
دوره پرورش مانتیس (مانتیس آروین)
دوره پرورش بالتوری
دوره پرورش کفشدوزک شته خوار
دوره پرورش کفشدوزک پسیل خوار
دوره پرورش کنه های شکارگر آفات
دوره پرورش سن های شکارگر
دوره پرورش سوسک ببری
دوره پرورش سنجاقک ها
دوره پرورش شیرمورچه
و بسیاری از حشرات مفید یا حشرات شکارگر دیگری که بری طبیعت و کشاورزی مفید هستند.
دوره آموزشی پرورش حشرات بیولوژیک بصورت محتوای پرورشی یا مشاوره یا کارگاه برای علاقه مندان برگزار می گردد.

۴۰ درصد تخفیف روز کارگر ⌛ برای همه دوره های آموزش پرورش حشرات
نام حشره مورد نظر + ۴۰ درصد را با پیامک یا واتساپ به شماره ۰۹۱۲۶۸۲۱۸۲۶ بفرست.

دوست داری این حشرات شکارگر آفات را پرورش بدی؟

فقط کافیه برای انجام ایده ای که در ذهنتان دارید با ما ارتباط بگیرید و ایده یا فکر خودتان را نهایی کنید، از صفر تا ۱۰۰ پرورش حشرات بیولوژیک در کنار شما هستیم.

راه اندازی مزرعه پرورش حشرات بیولوژیک یا فارم پرورش حشرات شکارگر

سایت مهندس آروین: جهت راه اندازی فارم پرورش با ما ارتباط بگیرید و از صفر تا صد پرورش را به صورت حضوری در شهر یا استان شما یا غیرحضوری اجرایی کنیم.

حشرات بیولوژیک شکارگر آفات با برگزاری دوره مولد یا حشره جهت تکثیر و پرورش نیز تامین و ارائه می گردد، در مورد هرکدام از موارد بالا می توان ساعت ها صحبت کرد از روش های پرورش، فروش و بازاریابی ، بسته بندی و ارسال، فرآوری ، استفاده بهینه از حشرات شکارگر، دستورالعمل های رهاسازی و بسیاری اطلاعات مفید و کاربردی دیگر.

۴۰ درصد تخفیف روز کارگر ⌛ برای همه دوره های آموزش پرورش حشرات
نام حشره مورد نظر + ۴۰ درصد را با پیامک یا واتساپ به شماره ۰۹۱۲۶۸۲۱۸۲۶ بفرست.

 

معرفی زنبور انکارسیا و تولید زنبور انکارسیا

هر زنبور انکارسیای ماده می تواند در شرایط مناسب به طور متوسط ۱۰۰ عـدد پـوره مگس سفید را روی گیاه لوبیاسبز که دارای برگ های صاف و کم کرک می باشد پارازیته کند. البته در شرایط بسیار مناسب و فراهم بودن کلیه عوامـل زنـده و تولید زنبور انکارسیا برای کنترل آفات گیاهان دارویی غیر زنده مورد نیاز این زنبور، برخی از سوش های آن تا ۴۰۰ صـد عـدد پـوره را نیز پارازیته کرده اند. زنبور انکارسیا تخم های خود را به صورت انفرادی درون بدن پـوره میزبـان قرار می دهد.

معرفی آفت مگس سفید

حشرهای است با دامنه میزبانی بسیار وسیع کـه در حـدود ۲۵۰ گونه گیاهان میزبان را شامل؛ گیاهان زراعی، زینتـی، علف های هـرز می باشد. این آفت در مـزارع، گلخانـه هـای شیشه ای، پلاستیکی و پاسـیوهای منازل با مکیدن شیره نباتی گیاهانی چون توتـون، لوبیـا، سویا، گوجه فرنگی، بادنجان، خیار، فلفل، بنتالقنسول، داوودی، شمعدانی ایجاد خسارت می کنـد و بازارپسندی آنها را کاهش مـی دهـد ؛ همچنـین ایـن حشـره در شـرایط آب و هوایی مختلف در زراعت پنبه و روی علف های هرز گاو پنبه و tabaci Bemisia در گرگان،گنبد مشاهده شده است

۴۰ درصد تخفیف روز کارگر ⌛ برای همه دوره های آموزش پرورش حشرات
نام حشره مورد نظر + ۴۰ درصد را با پیامک یا واتساپ به شماره ۰۹۱۲۶۸۲۱۸۲۶ بفرست.

نحوه مبارزه زنبور انکارسیا با آفت

سایت مهندس محمد آروین: انکارسیا یک زنبور پارازیتوئید به طول یک میلیمتر است که بسـیار فعـال و در کنترل سفیدبالک ها میباشد و از فاصله ۳۰-۱۰ متـری میزبـان را مـی شناسـد. زنبور ماده انکارسیا با جستجو و یافتن لاروهای جـوان مگـس، یـک عـدد تخـم خود را در داخل بدن لارو در حال رشد مگس سفید قـرار مـی دهـد و تخـم در بدن لارو میزبان باز میشود که چهـار مرحلـه لاروی را بـا تغذیـه از محتویـات داخل بدن نمف می گذراند و در مرحله تبدیل به پوپ رنگ نمف مگس میزبـان عوض شده و به رنگ سیاه در میآید و سپس زنبور بالغ با ایجاد سـوراخ گـردی در پشت آن خارج شده و برای پارازیته کردن مگس ها پرواز می کند.

 

کارگاه پرورش حشرات بیولوژیک

جهت شرکت در کارگاه پرورش حشرات شکارگر جهت مبارزه آفات با ما از راه های ارتباطی که در سایت قید شده تماس بگیرید.

۴۰ درصد تخفیف روز کارگر ⌛ برای همه دوره های آموزش پرورش حشرات
نام حشره مورد نظر + ۴۰ درصد را با پیامک یا واتساپ به شماره ۰۹۱۲۶۸۲۱۸۲۶ بفرست.

مشاوره پرورش حشرات شکارگر یا بیولوژیک

جهت تعیین وقت مشاوره با مهندس محمد آروین، با یکی از شماره های همین صفحه ارتباط بگیرید:

ارتباط با پیامک.تلگرام.تماس.واتساپ:
تماس با مهندس آروین ۱۸۲۶|۶۸۲|۰۹۱۲

ارتباط با پیامک.تلگرام.تماس، واتساپ:
تماس با مهندس آروین ۹۲۳|۹۱|۴۶|۰۹۱۰

۴۰ درصد تخفیف روز کارگر ⌛ برای همه دوره های آموزش پرورش حشرات
نام حشره مورد نظر + ۴۰ درصد را با پیامک یا واتساپ به شماره ۰۹۱۲۶۸۲۱۸۲۶ بفرست.

دوره آموزشی پرورش حشرات بیولوژیک | پرورش حشرات برای مبارزه با آفات محصولات کشاورزی | دوره پرورش مانتیس (مانتیس آروین) | دوره پرورش کفشدوزک کریپتولموس | دوره پرورش کفشدوزک پسیل خوار | دوره پرورش سنجاقک ها | حشرات مفید یا حشرات شکارگر | کارگاه پرورش حشرات بیولوژیک | کارگاه پرورش حشرات شکارگر جهت مبارزه آفات

Drkhastha

ثبت درخواست محصولات و خدمات

به چه محصول و خدمتی نیاز دارید؟
درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام محمد آروین عضو شوید.

30 نظر درباره “دوره آموزشی پرورش حشرات بیولوژیک

  1. دوست عزیز خانم یا اقای محبوبی دوره پرورش بالتوری موجوده و خواستید از طریق ارتباط با واتساپ و پیامک قیمت ها و نحوه ارسال رو براتون میفرستیم

  2. همون طور که می دونید بالتوری سبز، یکی از دشمنان طبیعی مهم و موثر شته ها می باشد که از مراحل مختلف چرخه زندگی آن برای کنترل آفات استفاده می شود. رهاسازی مرحله تخم دارای مزایای زیادی نسبت به دیگر مراحل می باشد.

   بالتوری سبز
   از جمله حشرات شکارچی که در برنامههای مبارزه بیولوژیک بـه مقـدار زیـادی مـورد اسـتفاده قـرار گرفتـه انـد، بـالتوری سـبز اسـت. بـالتوری هـای سـبز بـه خانواده Chrysopidae تعلق داشته، لاروهای آنها بسیار پرخور بـوده و بـه طـور طبیعی از بندپایان کوچک که دارای بدنی نرم هستند، مانند شته ها، گونـه هـای مختلفی از شپشک ها، زنجـرک هـا، مگـس هـای سـفید، پسـیل هـا، تـریپس هـا، شپش های چوب و انبار، لاروها و تخـم هـای خـانواده مختلـف بـال پولـک داران، کنــه هــای خــانواده تــار عنکبــوتی ( Tetranychidae (و کنــه هــای گــالزا (Eriophydae (و به مقدار کم لاروها و تخم های سـخت بالپوشـان، مگـس هـا و زنبورهای اره دار و… تغذیه می کننـد. علیـرغم دامنـه میزبـانی بسـیار وسـیع آن بعضی از گونه های حشرات بـه عنـوان غـذای نسـبتاً فقیـر بـرای ایـن شـکارگر محسوب می شوند.(مزرعه آروین)

   طبقه بندی و رابطه تکاملی: بـالتوری هـای سـبز بـه بالاراسـته (Neuropteroidea ،(راسـته (Neuroptera ،(بالاخــــانواده (Hemerobioidea (و خــــانواده (Chrysopidae (تعلــــق دارد.
   فســیل هــای باقیمانــده از دوره پــرمین تعلــق آنهــا بــه Planipennia یــا Neuroptera نشان میدهد.

  3. غذای حشرات کامل بالتوری:
   ۱.حشرات کامل بالتوری که گوشتخوار هستند و مانند لارو نیاز به تغذیـه از شته ها یا سایر جوربالان دارند.
   ۲.حشرات کامل بالتوری که به طـور عمـده از عسلک شته هـا یا سایر حشرات و شهد گل ها و در مواردی از گرده گل ها تغذیه می کنند.

   جهت شرکت در دوره پرورش بالتوری کلمه بالتوری رو به یکی از شماره های ما با واتساپ یا پیامک ارسال کنید.

   غذای لاروهای بالتوری ها:
   لاروهای پر اشتهای بالتوری ها، از بند پایان کوچک با بدن نرم تغذیه می کننـد و دامنه میزبانی وسیعی دارند. شته ها، شپشک ها، زنجرک ها، مگـس هـای سـفید، پسیل ها، تریپس ها، شپش های کتاب، تخم و لارو پروانه هـا، کنـه هـای گیـاهی، تخم و لارو سوسک ها، دو بالان، زنبـور هـای Symphyta و سـایر بـالتوری هـا را شکار می کنند. افراد این خانواده به علت تغذیه لارو اکثر گونه های آن از شته هـا به شیر شته Aphidlions نیز معروفند.

 1. چطوری می تونم در دوره پرورش مانتیس شرکت کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید، شماره موبایلم رو هم براتون نوشتم.

  1. لطفا با شماره واتساپ داخل سایت ارتباط بگیرید تا در مورد بالتوری اطلاعات بیشتری از نحوه آموزش براتون ارسال بشه

 2. یه چیزی در مورد کفشدوزک ها بگم براتون

  کفشدوزک ها سوسک هایی هستند با رنگ های متفاوت و درخشان که اکثرا شکارگر هستند( البته تعداد اندکی از آنها مانند کفشدوزک خربزه و سوسک مکزیکی لوبیا خوار گیاه خوار هستند و در زمره آفات قرار می گیرند). کفشدوزک ها در دو مرحله ی لاروی و حشره کامل از دیگر حشرات مانند شته ها، شپشک ها، تخم و پوره سفید بالک و پسیل ها تغذیه می کنند، یک کفشدوزک بالغ در طول زندگی خود می تواند تا ۲۰۰۰ شته بخورد.

  برخی از گونه های کفشدوزک ها به شرح زیر می باشند:
  کفشدوزک هفت نقطه ای
  کفشدوزک هیپو دامیلا
  کفشدوزک کریپتولموس :دشمن طبیعی شپشک های آرد آلود بالشتک مرکبات
  کفشدوزک کنه خوار

  1. سلام وقت بخیر اقای حسن نژاد ما روش پرورش بالتوری رو آموزش میدیم با واتساپ یکی از شماره های ما ارتباط بگیرید

  1. رضایی عزیز دوره هامون غرحضوری هستش برای رفاه حال شما هم غیرحضوری برگزار میکنیم. با شماره واتساپ ما ارتباط بگیرید بیشتر راهنمایی کنیم

 3. سلام کنه شکارگر سوریسکی نیاز دارم و هزینه پرورش این حشره رو به من آموزش میدید؟

 4. سلام درود و صد درود
  من میخوام یا بالتوری پرورش بدم یا کفشدوزک کریپتولموس
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام وقت شما بخیر
   سودابه خانم به شماره ای که همینجا با ۰۹۱۱ شروع میشد واتساپ توضیحات ارسال میشه.
   کدوم رو پرورش بدید و هرکدوم چه شرایطی دارند براتون ارسال میشه که پرورش بالتوری یا پرورش کفشدوزک کریپتولموس انجام بدید

  1. اقا یا خانم بابایی وفت بخیر، کفشدوزک کریپتولموس رو که چطوری پرورشش بدید بهتون اموزش میدیم، راه های پرورش این حشره بسیار زیبا برای نابودی شپشک های ارد الود

  1. وقت بخیر، بله آموزش روش تولید کفشدوزک کریپتولموس رو داریم و ارایه میکنیم با شماره ما ارتباط بگیرید یا شماره خودتون رو در همین دیدگاه ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم. کفشدوزک کریپتولموس Cryptollaemus montrouzieri برای از بین بردن انواع شپشک های آردآلود کاربرد داره و براحتی اونا رو میخورن

  1. درود وقت بخیر
   بله اموزش پرورش و تکثیر کفشدوزک پسیل خوار داریم لطفا به شماره داخل سایت پیغام بدید در پیامک یا ایتا یا تلگرام یا واتساپ توضیحات اضافی و شماره کارت و روش ثبت نام و پشتیبانی ارسال می شود.

 5. سلام دوست عزیز من میخوام در تهران مانتیس پرورش بدم شغل پرورش مانتیس چطوری کمک می کنید؟

  1. اقا آرمان درود بر شما، ارسال مانتیس زنده داریم و آموزش پرورش مانتیس صفر تا صد.
   بصورت محتوای پرورشی فیلم و عکس و جزوه پی دی اف به همراه ۳۵ روز پشتیبانی در حین پرورش شیخک یا اخوندک یا مانتیس یا راهبک هم بهش می گن و اسامی زیاد دیگه ای هم داره.
   مانتیس به عنوان حیوون خونگی نگهداری میشه برای آموزش و تحقیقات.
   همچنین کار اصلی مانتیس مبارزه بیولوژیک با آفات مزارع و باغات و طبیعت و مرتع است که حشرات آفت رو شکار میکنه و میخوره و باعث نابودی یا کم شدن آفات در اون منطقه می شه.
   پرورش دهنده مانتیس در ایران از دهه ۱۳۷۰ تاکنون (محمد آروین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *