پاسخ به سوالات پرورش ملخ در ایران | دوره پرورش ملخ

Posted on Posted in پرورش و فروش ملخ

سایت محمد آروین (MohammadArvin.ir ): پاسخ به برخی سوالات در مورد پرورش ملخ در ایران | دوره پرورش ملخ

آیا ملخ برای سگ ها سمی است؟

دکتر واسودوان Vasudevan می گوید: ملخ ها به خودی خود سمی نیست – اما اگر بخشی از رژیم غذایی معمول دوست پشمالوی شما نباشد، این احتمال وجود دارد که باعث ناراحتی دستگاه گوارش شود.
مهندس محمد آروین: زمانیکه ملخ از طبیعت برای سگ تهیه شده باشد به خاطر سمپاشی مزارع و باغات اگر ملخ در معرض سم بوده باشد مقداری از سم در یک ملخ وجود خواهد داشت یا برروی بدن ملخ یا با خوردن در داخل بدن ملخ که مقدار سم کم بوده و ملخ نمرده است، با این کار سگ شما ممکن است دچار ناراحتی در دستگاه گوارش شود.

مهندس آروین گفت: حالا اگر ملخ در محیط بسته در مزرعه پرورش ملخ پرورش یافته است به هیچ وجه مشکلی ندارد و می توانید از ملخ زنده یا خشک شده برای سگ و گربه یا بقیه حیوانات استفاده کنید.

آیا ملخ ها ملکه دارند؟

از قضا ملخ ها حشرات دسته جمعی هستند، اما به همدیگر تکیه نمی کنند مگر در مهاجرت و حمله به مزارع یا حتی ملکه ای به عنوان زاد و ولد برای تولید مثل ندارند.
ملخ ها بعد از جفبگیری انفرادی تخمگذاری می کنند.
مزرعه آروین: در دوره پرورش ملخ کاملا به رفتار و پرورش ملخ پرداخته ایم، می توانید با یکی از شماره های سایت ارتباط گرفته و تهیه نمایید.

چه حیوانی ملخ می خورد؟

بسیاری از حیوانات وحشی و پرورشی عبارتند از: مرغ، خروس، طیور، ماکیان، ماهی ها، خزنده ها، پرنده ها، دوزیستان، بندپایان، کلاغ آمریکایی، سار، خرگوش، جونده ها، جوجه تیغی، سنجاب و غیرههمگی می توانند از ملخ تغذیه کنند.

ملخ چقدر می تواند پرواز کند؟

مزرعه آروین: انبوه ملخ ها (ملخ های مهاجر) با باد تقریباً با سرعت باد پرواز می کنند. آنها می توانند ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتر را در یک روز طی کنند و تا حدود ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا پرواز کنند (در ارتفاعات بالاتر دما خیلی سرد می شود).
مهندس محمد آروین: ملخ های مهاجر بسیار خطرناک هستند چون دسته جمعی حمله میکنند و می توانند به سرعت مزرعه یا باغ رو کاملا از گل و گیاه پاکسازی کنند.

تفاوت بین جیرجیرک و ملخ چیست؟

ملخ ها شاید شناخته شده ترین از جیرجیرک ها باشند. تفاوت اصلی بین ملخ و جیرجیرک این است که جیرجیرک ها شاخک های بلند دارند، ملخ ها شاخک های کوتاه دارند (ملخ های شاخک کوتاههم داریم).
ملخ ها قدرت تخریب گیاهان سبز را بسیار بیشتر از جیرجیرک ها دارا هستند.
ملخ بزرگتر از جیرجیرک ها هستند.
در حالی که ملخ یک حشره روزانه یا روزها دیده می شود، جیرجیرک ها حشرات شب زی هستند.
ملخ ها به رنگ های زیر قرار می گیرند: خنثی، سبز، خاکستری یا قهوه ای روشن دیده میشوند، از طرف دیگر، جیرجیرک ها به رنگ های خاکستری و قهوه ای یا مشکی دیده می شوند.
دوباره می گویم که جیرجیرک ها آنتن های طولانی تری نسبت به ملخ دارند.
جیرجیرک ها با مالیدن بال های خود صدای صدای جیر جیر را می بخشد، اما ملخ صداهای دلپذیر را با مالیدن پاهای عقب با بال ها ایجاد می کند.
ملخ گیاهخوار است در حالی که جیرجیرک ها درنده، گیاه خوار و همه چیز خوار هستند.

جیرجیرک و ملخ منبع غنی پروتئین

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: جیرجیرک و ملخ سرشار از پروئتین بوده و با مصرف آن می‌توان به میزان دوبرابر گوشت سفید و قرمز پروتئین را جذب بدن کرد.
به گزارش میزان، محمد حسین عزیزی گفت: تحقیقات علمی و آزمایشات انجام شده نشان می‌دهد مصرف حشراتی، چون ملخ و جیرجیرک نه تنها ضرر ندارد بلکه سرشار از پروتئین است و از دیرباز اینحشرات در شهرهای سیرجان، نیشابور، سبزوار، کرمان و خراسان مورد استفاده قرار می‌گرفت.
وی افزود: پروتئین موجود در بدن این حشرات بیش از گوشت قرمز و سفید است و می‌توانند به عنوان مکمل پروتئینی در سبد غذایی مردم قرار گیرد.

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران خاطر نشان کرد: با توجه به وجود میکروب‌های متعدد در بدن حشرات، با پختن و سرخ کردن، آلودگی‌ها از بین رفته و می‌تواند فواید بسیاری داشته باشند.
عزیزی یادآور شد: گوشت حیواناتی، چون خرگوش، خرچنگ، لاک پشت و … نیز به عنوان منابع غذایی مفید درکشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد اما بر اساس حکم شرعی،رمصرف گوشت این حیوانات در کشورهای اسلامی حرام اعلام شده است.
وی درادامه گفت: استفاده ازملخ و انواع جیرجیرک‌ها علاوه بر کشور‌های عربی و مسلمان نشین، متقاضیان زیادی را در کشورهای ژاپن، اندونزی، فیلیپین، چین و … به خود اختصاص داده است چرا که
مصرف این گونه حشرات می‌تواند به عنوان منبع طبیعی انواع پروتئین‌ها و ویتامین‌ها محسوب شود.
منبع خیر: tabnak.ir کد خبر:۷۰۵۲۷۴

ملخ چه می خورد؟

ملخ ها برگ ها و بافت های لطیف گیاهان را مصرف می کنند. آنها پروازهای قوی در بزرگسالی و قیف سرسخت به عنوان پوره هستند. دسته های بزرگ ملخ می توانند شاخ و برگ و ساقه گیاهانی
مانند چمن و چمن را به طور کامل از بین ببرند. برخی از گونه ها از گیاهان متنوعی استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر رژیم غذایی خاص تری دارند.
در دوره پرورش ملخ مهندس آروین در مورد غذا برای پرورش ملخ ها توضیح داده اند که با محتوای ارسالی برای علاقه مندان به پرورش ملخ ارسال می گردد.

مشتریان ملخ تولیدی چه کسانی هستند؟
در متن های بالا توضیح دادم که چه حیواناتی ملخ می خورند و همان حیوانات مشتری شما هستند، کسانیکه این حیوانات را در خانه نگهداری می کنند یا می فروشند یا پرورش می دهند پس در نتیجه گستردگی خرید کننده بالاست.

💎 دوره پرورش ملخ به چه صورتی برگزار می گردد؟

مهندس محمد آروین: دوره بصورت مجازی و غیرحضوری برگزاری میگردد، بعد از ثبت نام در دوره محتوای پرورشی شامل تصاویر و فیلم و جزوه پی دی اف با پست برای خریدار ارسال می گردد بعد از
دریافت تا ۱ ماه وقت دارند تا برای استارت پرورش ملخ اقدام کنند، زمانیکه مزرعه پرورش ملخ را با توجه به محتوای ارسالی راه اندازی کردند با ما تماس می گیرند تا از ۳۳ روز پشتیبانی در حین پرورش بهره مند شوند، همچنین افرادی که استارت می زنند از همان ابتدای کار بدون اقدامی می توانند با همراهی مهندس کارشان را شروع کنند.

💎 خرید تضمینی ملخ؟

چنانچه در زمانیکه دوستان شرکت کننده در دوره پرورش ملخ محصول ملخ زنده یا خشک یا پودر یا آرد یا پلت ملخ را تولید کردند، می توانند با ما ارتباط بگیرند و اگر ما از دوستان دیگری خرید نداشته
باشیم، می توانیم بعنوان مشتری ثابت هفتگی و ماهیانه از این فرد یا مجموعه خریداری کنیم.

💎 چطوری دوره را خریداری کنیم؟

فقط کافیه به یکی از شماره های موجود درسایت محمد آروین پیامک یا واتساپ بزنید. روند خرید را توضیح خواهیم داد. بلافاصله بعد از خرید داخل ایران با پست و خارج ایران لینک دانلود ارسال می گردد.

چرا از لفظ مهندس استفاده می کنم؟

چون بیشتر مواقع ۹۰٪ دوستان تماس گیرنده مجازی یا تلفنی از لفظ دکتر استفاده می کنند و دکتر آروین صدا می کنند برای همین از مهندس اسم می برم تا تفاوت رو اعلام کنم، که مهندس هستم.
هرچند این القاب دائمی نیستن و در سال های جدید نشان دهنده کیفیت ارائه دهنده نیست و فقط این اسامی را با خودمان یدک می کشیم.

هزینه تجربه خیلی زیاد شده

با مشاوره و بعدش با آموزش اصولی سرعت کارتو زیاد کن و موفقیت خودتو قطعی کن
می‌خوای وارد شغل پرورش حشرات بشی، تحقیق کردی و به مشاوره نیاز نداری، پس لطفا اسم هر حشره‌ای که مدنظرته رو برام بفرستید با واتساپ یا پیامک یا پایین همین پست سایت

برای دریافت مشاوره پرورش حشرات

کلمه مشاوره رو برامون از طریق واتساپ یا پیامک یا دیدگاه پایین همین صفحه سایتمون بفرستید
هزینه مشاوره با مهندس آروین هر ۳۳ دقیقه مبلغ ناچیز ۹۹ هزارتومان است.

در مورد مطالب زیر هم می توانید مشاوره بگیرید – همچنین در مطالب بعدی سایت منتشر می کنیم:
پرورش ملخ در خانه
پرورش ملخ خوراکی در ایران
فیلم پرورش ملخ
پرورش ملخ pdf
سالن پرورش ملخ
پرورش ملخ در ترکیه
پرورش ملخ در ایران
دوره پرورش ملخ
گرفتن مجوز پرورش ملخ
روش فروش ملخ
روش بازاریابی ملخ
و بسیاری موارد دیگر را می توانید با مشاوره ۳۳ دقیقه ای به پاسخ ها دست پیدا کنید.
ما را در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر دنبال کنید.

استفاده از مطالب با ذکر منبع (سایت مهندس محمد آروین MohammadArvin.ir ) بلامانع است.

پاسخ به سوالات پرورش ملخ در ایران | دوره پرورش ملخ |چه حیوانی ملخ می خورد؟ | ملخ چه می خورد؟ | غذای ملخ چیست | چطوری ملخ پرورش دهیم | درآمد پرورش ملخ | مزرعه پرورش ملخ بازدید و مشاوره و تولید خرید تضمینی پرورش ملخ در خانه | پرورش ملخ خوراکی در ایران | فیلم پرورش ملخ | پرورش ملخ pdf |سالن پرورش ملخ | پرورش ملخ در ترکیه | دوره پرورش ملخ

ثبت نام در دوره پرورش ملخ
دریافت وقت مشاوره
ثبت نام در کارگاه حضوری یا آنلاین چی پرورش بدم؟!

تماس و ارسال پیامک ۱۸۲۶|۶۸۲|۰۹۱۲
با شماره واتساپ :       ۱۸۲۶|۶۸۲|۰۹۱۲

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام محمد آروین عضو شوید.

۲ نظر برای پاسخ به سوالات پرورش ملخ در ایران | دوره پرورش ملخ

 1. ویرا

  از سایت زیبا و مفیدتون ممنون هستم، لطفا پاسخ بدید که ملخ را پرورش بدیم چه کسانی حتما می خرند؟

  • arvin

   هرکسی که حیوان خانگی دارد یا فروشنده حیوانات هستند مثل پت شاپ ها یا فروشگاه های حیوانات یا پرورش دهنده های حیوانات همگی خریداران ملخ زنده و خشک و پودر ملخ هستند، کسی که پرورش میده یا میفروشه یا در خانه داره.
   مثل دام طیور ماکیان شیلات ماهی پرنده زینتی دوزیستان پرندگان جوندگان خزنده ها و بسیاری حیوانات دیگه مصرف کننده ملخ ها هستند.
   دوره ای در رابطه با پرورش ملخ داریم می توانید با شماره های ما ارتباط بگیرید.

ديدگاهي بنويسيد - (ایمیل معتبر وارد کنید تا پاسخ آن را بفرستیم.)