سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میل ورم

سرمایه لازم برای پرورش میل ورم

سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میل ورم چقدره؟در یک خط میشه گفت هزینه پرورش کرم میل ورم برای هر شهر و استان و شخص متفاوت است! در ادامه این مقاله کوتاه برای شما توضیح خواهم داد که چرا هزینه راه اندازی پرورش میل ورم صنعتی با در خانه از تبریز تا شیراز و اهواز تفاوت دارد.

سایت محمد آروین: برای پرورش میل ورم شما باید نیازمندی های میل ورم را از صفر تا صد محاسبه کنید.
فضای سرپوشیده یکی از نیازمندی های احداث مزرعه میل ورم است . فضای سرپوشیده برای راه اندازی محل تکثیر میل ورم نباید ارتفاعی بالاتر از ۳ متر داشته باشد. چون در بالاتر از ۳ متر هزینه گرمایش و سرمایش و هزینه های جانبی بالاتر خواهد رفت.
آیا برای تست می خواهید کار کنید و بعد از فهمیدن مزایا و معایب پرورش کرم میل ورم در فضای بزرگتر استارت کار پرورش میل ورم را بزنید؟
فضای پرورش مزرعه میلورم را طوری انتخاب کنید که پس از مشاوره گرفتن از مهندس آروین مناسب با سرمایه، وقت، سن و شغل اول شما باشد.

حداقل فضای راه اندازی مزرعه میل ورم

سایت محمد آروین: حداقل متراژ مورد نیاز جهت احداث مزرعه میل ورم ۱۲ تا ۱۵ مترمربع می باشد، که در این متراژ اقدام به پرورش و درآمد زایی کنید.
متراژ های پایین تر از لحاظ میزان درآمد و بازار کار ، توجیهی برای پرورش کرم میل ورم ندارند و عملا وقت خودتان را تلف خواهید کرد.

هزینه راه اندازی مزرعه میل ورم

بعد از فضای پرورش اجاره ای، خریداری شده، هدیه و غیره که میتواند بر هزینه راه اندازی مزرعه میل ورم (فارم) در هر شهر و روستا تاثر بالایی داشته باشد ، نوبت به خرید وسایل و تجهیزات لازم راه اندازی مزرعه پرورش میل ورم می رسد، بعد از تهیه وسایل کاربردی جهت پرورش، نوبت به تعین تعداد کارگر، نحوه تامین غذای مصرفی روزانه و هفتگی و ماهانه و الی آخر را در پیش خواهیم گرفت.

سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میل ورم
هزینه سبد پرورش میلورم ظرف پرورش میلورم
فروش سبد پرورش میلورم درجه یک و با کیفیت، ظرف پرورش میل ورم مخصوص

سرمایه لازم برای پرورش میل ورم

سرمایه لازم برای پرورش میل ورم در آذرماه سال ۱۴۰۰ برای بیست مترمربع حدودا ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان (مبلغی کمتر از ۵۰ میلیون تومان) است، که این مبلغ با توجه به داشته های شما تعین می گردد، ممکن است شما تهویه، بخاری برقی یا گازی دست دوم یا نو، دماسنح و رطوبت سنج، میزکار و غیره را داشته باشید پس هزینه راه اندازی پرورش میل ورم برای هر شخصی متفاوت خواهد بود.

سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میل ورم

سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میل ورم در هر شهر و استان متفاوت است! چطوری ممکن است این شکل باشد. چون به عنوان مثال : پرورش میل ورم در تبریز ، هزینه گرمایش نسبتا بالایی دارد و باید اجناس با کیفیت که قالبا در محدوده قیمت بالاتری هستند خریداری شود و برعکس در اهواز یا بوشهر باید هزینه سرمایش بیشتر باشد، از طرفی هزینه های جاری در مزرعه مثل خرید سبوس گندم و غیره در هر شهر متفاوت است، در شهری ممکن است در حالت عادی و حالت بحرانی وضعیت بازار خرید و فروش سبوس گندم، با قیمت های ۸ هزارتومان یا ۱۲ هزارتومان تا ۲۰ هزارتومان خریداری شود.

پرورش میل ورم در خانه صادرات میلورم
سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میلورم، چقدر سرمایه لازم دارم برای پرورش لارو میل ورم

روش پرورش میلورم

سه روش پرورش میل ورم وجود دارد که کلا خارج از این سه بخش نیست:

راه اندازی مزرعه پرورش میل ورم سنتی

راه اندازی مزرعه پرورش میل ورم سنتی طبق مواردی که در بالا نوشتم کاملا مشخص شده است، در این روش فرد احداث کننده در فضای کوچک یا خانگی به روش سنتی فضای ۱۰ مترمربعی و بالاتر را در نظر می گیرد که تمامی ۴ مرحله پرورش میل ورم (سیکل یا چرخه زندگی سوسک زرد آرد) در یک فضا انجام می شود.

در برخی موارد که فارم سنتی پرورش میل ورم را در شهرهای مختلف ویزیت می کردم ، این عزیزان مرحله سوسک تاریکی را در یک اتاق و سه مرحله بعدی را در اتاقی دیگر پرورش می دادند. در این روش نوع ظرف پرورش مهم نیست و از هر ظرفی که فرد در اختیار دارد و می تواند تهیه کند، استفاده کرده و استارت فارم میلورم را می زند.

هزینه راه اندازی پرورش میل ورم سنتی

هزینه پرورش میل ورم در این فضا که معمولا خانگی هستند ممکن است فرد در فضای کمتری حتی با ۵ میلیون تومان کار پرورش میل ورم در خانه را شروع کند و هر ماه یا سالانه محل پرورش را بزرگتر کند، یا عموما با مبلغ ۱۹ تا ۲۵ میلیون تومان استارت شغل دوم خود را بزند و کسب و کار خود را راه اندازی کند.
تعدادی از این عزیزان سوسک و لارو با کیفیت مخصوص پرورش میلورم را از ما تهیه کرده بودند، شما هم می توانید با شماره واتساپ ما ارتباط بگیرید و سوسک مولد مزرعه آروین را خریداری کنید.

راه اندازی مزرعه پرورش میل ورم نیمه صنعتی

راه اندازی مزرعه پرورش میل ورم نیمه صنعتی یک مقدار پیشرفته تر از روش سنتی است و در اینجا فرد از وسایل برقی و تجهیزات بیشتری استفاده می کند. مثل الک برقی یا سرند برقی، خشک کن برقی، رطوبت ساز و جعبه یا باکس یا سبد مخصوص پرورش میل ورم را تهیه می کند.

هزینه راه اندازی پرورش میل ورم نیمه صنعتی

مهندس محمد آروین: سرمابه لازم برای راه اندازی فارم میل ورم نیمه صنعتی بالغ بر ۲۵۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان است. چون باید از وسایل و تجهیزات با کیفیت و کارراه انداز در فضایی بزرگتر در کنار همکاران و کارگران کسب و کار پرورش میل ورم خود را شروع کرد. حتی برخی برای حمل و نقل محصولات میل ورم مجبورند ماشین حمل حشرات برای خود تهیه کنند تا بتوانند به موقع محصولات را به ترمینال و دست مشتریان خود برسانند و این قضیه هزینه پرورش میل ورم را بالا می برد.

راه اندازی مزرعه پرورش میل ورم صنعتی

راه اندازی مزرعه پرورش میل ورم صنعتی مستلزم به کار گیری از ابزار و تجهیزات متداول و به روز در این صنعت است و در فضای سرپوشیده پرورش حداقل ۳۰۰ مترمربعی انجام می شود. در کنار این فضا انبار محصولات، انبار غذای مصرفی، اتاق کارگران و استراحت پرسنل، اتاق مدیریت و نگهبانی قرار میگیرد و استفاده می شود که با در نظر گرفتن این امکانات ۳۰۰ تا ۶۰۰ مترمربع به فضا اضافه خواهد شد.
از طرفی وسایل و تجهیزات پیشرفته صنعتی استفاده می شود مثل دستگاه خشک کن میل ورم صنعتی، دستگاه برقی الک یا سرند محصولات تولیدی، سرمایش و گرمایش و رطوبت کاملا پیشرفته و خودکار انجام می شود، هر بخش از ۴ مرحله پرورش میل ورم (سیکل یا چرخه زندگی سوسک زرد آرد) در یک فضا پرورش داده می شوند و ازهم جدا هستند. نیروی انسانی برای هر بخش مجزا تعیین شده اند و درحال کار هستند.

هزینه راه اندازی پرورش میل ورم صتعتی

هزینه راه اندازی فارم صنعتی پرورش میل ورم حداقل ۳ میلیارد تومان بسته به شهر و استان با عوامل محیطی و بازار و قیمت ها متفاوت است، گاهی اوقات همین فضا با مبلغ ۸ میلیارد تومان راه اندازی شده است.

دستگاه تعیین تعداد لارو در جعبه یا سبد پرورش میل ورم یا مگس سرباز سیاه bsfl
دستگاه تعیین تعداد لارو در جعبه یا سبد پرورش میل ورم یا مگس سرباز سیاه bsfl

دستگاه تعیین تعداد لارو در جعبه یا سبد پرورش میل ورم یا مگس سرباز سیاه bsfl مخصوص شمارش لارو های حشرات مثل میل ورم و بی اس اف ال است، کاری که انسان باید ساعت ها و روزها وقت بگذارد این دستگاه در هر یک ثانیه تعداد ۳۰۰۰ عدد را براحتی بدون خطا بشمارد که در تصویر بالا می بینید.

دوره کلاس آموزش پرورش کرم میل ورم تولید و تکثیر سوسک تاریکی
پرورش میل ورم سوسک تاریکی دوره آموزشی

دوره پرورش میل ورم

اگر نیاز دارید میل ورم را پرورش دهید، در دوره پرورش میلورم مهندس محمد آروین شرکت کنید.

دوره پرورش میل ورم مهندس آروین

دوره پرورش میل ورم مهندس آروین در طی ۷۵ روز با پشتیبانی پرورش از طریق واتساپ اجرایی می شود.
میل ورم منبع پروتئین با ارزش غدایی بسیار بالا برای حیواناتی مثل انواع خزنده ها، مرغ، طیور و ماکیان، انواع پرنده ها، ماهی ها و بسیاری از حیوانات دیگر می باشد.
میل ورم مخصوص یک حیوان به خصوص نیست و تمامی حیوانات می توانند از میل ورم پرورشی سالم و ارگانیک تغذیه کنند، امکان صادرات میل ورم بعد از اخذ مجوز وجود دارد، چون کشورهای بسیار زیادی از چند دهه قبل مصرف کننده یا متقاضی میل ورم های زنده یا خشک شده یا پودر آنها بوده اند.

کسب اطلاعات در خصوص پرورش میل ورم

برروی لینک روبرو کلیک کنید، در مورد دوره اطلاعات بیشتری کسب کنید : پرورش میل ورم سوسک تاریکی دوره آموزشی

محمد آروین

محمد آروین علاقه مند به پرورش حشرات و کسب و کارهایی در صنعت حشرات، مشاغل خانگی و کسب و کارهای اینترنتی است. طبق تجربیاتی که در دو دهه گذشته کسب کرده است اقدام به آموزش و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در فضای مجازی کرده است، بعد از گذشت ۲۲ سال در صنعت حشرات هنوز اول راه است، صنعت حشرات و کسب و کار پرورش حشرات و کسب و کارهای اینترنتی هر ساله بروز شده و موارد جدیدی به انها اضافه می گردد. (درباره مهندس محمد آروین)

دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سوسک زرد آرد و لارو میل ورم :

سیکل یا چرخه زندگی سوسک زرد آرد (کرم میلورم)
سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میل ورم
درباره مهندس محمد آروین
پرورش میل ورم سوسک تاریکی دوره آموزشی
چرا جیرجیرک؟

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام محمد آروین عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.